Tradicinės 7-osios Alytaus apskrities šaulio 2014 varžybos | imperator.lt

Tradicinės 7-osios Alytaus apskrities šaulio 2014 varžybos

Septintąsias varžybas „Alytaus apskrities šaulys 2014“ lydėjo tylus susikaupimas ir garsūs šūviai. Paskutinį vasaros savaitgalį Birutės bataliono lauko šaudykloje įvykusios varžybos „Alytaus apskrities šaulys 2014“ į Dzūkijos sostinę sukvietė didelį profesionalių šaulių būrį.
Šiemet 1-ojo lygio praktinio šaudymo pistoletais varžybomis pirmą kartą per septynerius metus labai aktyviai susidomėjo ir moterys – „Lady“ kotegorijoje susirungė net septynios. Žinome, kad šaudymas daugiau vyriškas pomėgis, tačiau septynetas kovojo konkurencingai, nors kiek švelniau ir atsargiau nei „vyriškoji jėga“.
Suskirstę į atskirus divizionus ir kategorijas, varžybose dalyvavo 43 dalyviai iš visos Lietuvos, turintys sportui ar savigynai skirtus pistoletus.
Pratimuose, kurių buvo penki, reikėjo keisti pistoleto dėtuves, šaudyti stipriąja arba silpnąja rankomis, kituose kuo greičiau judant į priekį ar atgal, su lagaminu ar už priedangos, atlikti kuo daugiau taiklių šūvių. Rezultatus lėmė išvestas bendras pratimų atlikimo laiko ir pataikymo faktorius.
Varžybų organizatoriai netruko išaiškinti geriausius varžybų šaulius, kuriuos apdovanojo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) viršininko pavaduotojas Raimundas Jaciunskas. Divizione „Classic single stack“ primąją vietą pelnė Eugene Pavlikov, 2-ąją – Edvardas Mankus, 3-iąją – Viktoras Baltuškonis. Gamyklinių ginklų „Production“ divizione neaplenkiamas buvo daugkartinis šių varžybų nugalėtojas Edmundas Šalna, 2-ąją vietą užėmė Vitalijus Grinčenko, 3-ąją – Ramūnas Binkevičius. „Production“ divizione policijos pareigūnų kategorijoje 1-ąją vietą iškovojo Kauno policijos pareigūnas Žilvinas Stankevičius, 2-ąją – Policijos departamento pareigūnas Saulius Gočelda, 3-ąją – Rimas Viečas iš Šiaulių apskrities policijos. Didesnio kalibro „Standart“ divizione susirungė ir nugalėtoju tapo Romualdas Ručinskas, 2-ąją vietą laimėjo Ramūnas Sventickas, 3-ąją – Arvydas Bivilis. „Production“ divizione moterų kategorijoje aukštą lygį pademonstravo ir pirmąja vieta džiaugėsi nuolatinė varžybų dalyvė Daiva Gylė, 2-ąja tapo Alytaus apskrities policijos pareigūnė Roberta Bernatavičiūtė, 3-iąja – Rasa Puidokaitė iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato.
Visi nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais, diplomais, rėmėjų prizais. Po varžybų dalyviai dalinosi įspūdžiais, vaišinosi dzūkiškais kibinais ir dalyvavo loterijoje, kurioje vieną po kito laimėjo rėmėjų įsteigtus prizus.
Paklaustas, kaip vertina įvykusias jau septintąsias varžybas, šaudymo instruktorius, varžybų sumanytojas ir pagrindinis organizatorius Egidijus Grigaravičius džiaugėsi, kad į šį renginį kasmet susirenka stabilus šaulių būrys, įrodantis sėkmę ir neblėstantį susidomėjimą varžybomis. Lietuvoje bei visame pasaulyje ši sporto šaka yra populiari, pamėgta ir jaunimo, ir vyresnio amžiaus žmonių, ir dailiosios lyties atstovių. Džiugu, kad ši sporto šaka sparčiai populiarėja ir policijos pareigūnų tarpe, kurių tiesioginis darbas yra siejamas ir su tarnybiniu ginklu. Jau antri metai iš eilės, dėl dalyvaujančių policijos pareigūnų gausos jie išskirti į atskirą kategoriją rungtis tarpusavyje. Deja, ji neturi ir negali turėti plačios žiūrovų auditorijos vien dėl saugumo priežasčių, juk šaudoma koviniais ginklais, todėl privaloma laikytis visų saugumo reikalavimų, teigė E. Grigaravičius.
Organizatoriai Viešoji įstaiga „LT Imperator“, Alytaus policijos sporto klubas „Aukuras“, Alytaus aps. VPK dėkoja Birutės bataliono vadams už suteiktą laiką ir vietą lauko šaudykloje. Už puikius prizus tariamas padėkos žodis rėmėjams: parduotuvių tinklui „Maistas sportui“, švediškai kosmetikai „Oriflame“ ir žūklės reikmenimis prekiaujančiai UAB „Rerija“. Taip pat ačiū visiems, prisidėjusiems prie varžybų organizavimo ir puikių tradicijų puoselėjimo.
Ne vienas šaulys juokavo, kad šios 1-ojo lygio praktinio šaudymo pistoletais varžybos – tai gero oro, įdomių pratimų ir draugiškos kompanijos garantas. Jau tapo įprasta, kad rugpjūčio pabaigoje rengiamas varžybas kasmet gamta apdovanoja puikiu oru. Šauliai net ir po varžybų maloniai šnekučiuodamiesi neskuba išsiskirstyti, lepinasi paskutinėmis šiltomis vasaros akimirkomis. Telieka tikėtis, kad puikus oras lydės ir ateinančiose varžybose, o gerai nusiteikę dalyviai bus aktyvūs ir kitąmet.

Production div Lady kategorija:

1. Daiva Gylė
2. Roberta Bernatavičiūtė
3. Rasa Puidokaitė

Standart div bendra kateorija:
1. Romualdas Ručinskas,
2. Ramūnas Sventickas,
3. Arvydas Bivilis.

Production div policijos pareigūnų kategorija:
1. Zilvinas Stankevicius,
2. Saulius Gočelda,
3. Rimas Viečas.

Classic single stack div bendra kategorija:
1. Eugene Pavlikov,
2. Edvardas Mankus,
3. Viktoras Baltuškonis.

Production div bendra kategorija:
1. Edmundas Šalna,
2. Vitalij Grinčenko,
3. Ramūnas Binkevičius.

https://plus.google.com/u/0/photos/101697051722720403323/albums/6053758173584784065

Comments are closed.

-->